Feeds RSS
Feeds RSS

11 Mayıs 2010 Salı

Doğumdan Önce

Canım kızım, dün 3 aylık oldun. Bu 3 ay o kadar koşuşturmayla geçtiki bloğuna tek kelime yazamadım. Vakit buldukca bir word dosyasına notlar almaya çalıştım. Şuan uyuyorsun bende fırsattan istifade artık oraya buraya aldığım notları bloğuna geçirmeye başlıyorum. Bu yazı senin doğumundan önce tüm yazdıklarımızı içeren uzun bir yazı olacak. Birde sana mail adresi aldım, yagmurpehlivan ve kombinasyonları dolu olduğundan mail adresin kizimyagmur@gmail.com olabildi malesef. İlk olarak hamileliğim 7. ayında seni rüyamda gördüm. Ak sakallı bir dede sana isim koydu, Gönlünur :-) Sabah babana anlattım çok güldük, hiç duyduğum bir isim değildi, ama anlamı ne kadar güzel, kalbi nurdan tertemiz. Sana bu ismi koymayı hiç düşünmedik ama çok hoşuma gitti. Çok dua ettim inşallah kızım bu isme yakışır şekilde temiz kalpli iyilik sever etrafına saygılı bir insan olur dedim. Baban senin karnımdaki ilk hareketini 8 Kasım 2009 da hissetti. Sen o zaman 25 hafta 6 günlüktün. Ben çok daha önceleri hissettim tabi ama emin olamıyordum bir türlü. İçinde kelebekler uçuyormuş gibi bir his... o sen misin yoksa çalışan bağırsaklarım mı :-) Mobilyalarının seçimi bizim için büyük eğlence oldu. Neden hoşlanırsın, nasıl birşey yapalım, her haftasonumuzda bir yer gezdik. En son Tepe Home'dan çok çafçaflı olmayan düz pembe bir mobilya takımında karar kıldık ve Kasım ayında onları aldık. Pembe, yavru ağzı minik çiçekleri olan bir tül beğendik. Artık bu oda benim en sevdiğim yer oldu. Sen doğmadan önce bu odaya girip girip ağlıyordum. O kadar heyecanla bekliyorduk ki seni...
Bu arada tüm ailede de seninle ilgili hazırlıklar devam ediyordu. Anneannenlerin ilk torunuydun sen, babannelerinde ilk kız torunu. Babannen sana bir sürü yelek ördü, anneannende nerde ne bulduysa havlular, kıyafetler alıp getiriyordu sana. Dayın ve Tuğba ablan sana güzel iki tulum almıştı, Cüneyt Amcanla İnci yengende oyun yatağından yukarıdaki resimde babanın elinde tuttuğu kıyafete kadar bir sürü şey almışlardı. Buket ablanda İdil'in bir sürü kıyafetini verdi sana. Pınar Teyzen tutturdu ben ona Amerika'dan bir koli göndereceğim diye ama ben istemedim Haziranda gelirken getirirsin dedim, bu yaş için çok kıyafetin oldu zaten. Mevcutları yıkayıp ütülemem tam 2 günümü aldı. Çok şanslı bir bebeksin sen :-)
Doğumdan bir gün önce aldığımız not:

09.02.2010
Bugün 9 şubat 2010, geçen hafta 2.2.2010 da doğmanı istemiştim baktım doğmayınca 10.02.10 da doğsun bari dedim içimden, tesadüf doktor da bu günü verdi :-). Aslında doğum gününle oynamak istemiyordum ne zaman istersen o zaman gel dedik ama sen içimde kalmayı o kadar sevdin ki 40. haftan doldu hala gelmeyince doktor Çarşamba günü alıyoruz artık dedi. Neyseki bugün nişanım geldi, hala sancım yok suyum gelmedi ama nişan gelmesi demek doğumun 24 saat içinde gerçekleşmesi anlamına geliyormuş yani 10.2.10 senin gerçek doğum tarihin. Sabah 6 da Kadıköy Şifa Hastanesinda olacağız. Hiç uykum yok saat 22:30 oldu ama erken kalkacağımız için yarın yorgun olur seni dışarı itemem diye korkumdan birazdan yatacağım. Hamilelik sırasında tam 25 kilo aldım. 64 ile başladım 89 ile bitti. Ama hiç bulantım sancım hareketlerimde kısıtlama olmadı belki biraz oldu da ben senin geleceğine o kadar mutluydum ki umursamadım. Babanla hep dua ettik kızımız akıllı güzel sağlıklı bize ve vatanına hayırlı kaderi kısmeti güzel, şansı açık, burnu ve çenesi babasına benzemeyen ama gözlerini babasından alan, minik gamzeli bir kız olsun (burasını ben istedim :-)) istedik. Bakalım yarın göreceğiz neye benzedin :-) Başını 2 aydır doğum kanalına gömdüğünden diğer anne babalar gibi yüzünü göremedik ultrasonda, bir güzel resmini çektirelim diye 3 farklı doktor değiştirdik ama nafile. Tam resim çekileceksin hop kıçını dönüyorsun :-) Gerçi şu son 2 haftadır sadece sağlıklı ol diye dua ediyorum güzel kızım, sağlıklı ol ve canımı çok yakmadan dünyaya gel. Babanda bende heyecanla seni bekliyoruz.

Güzel kızım şimdi sıra bana geldi.. Ben baban.. çok heyecanlıyız, sabırsızlıkla senin gelmeni aramıza katılmanı bekliyoruz.. bugün son gün sensiz, ve bugün kalan son eksiklerimizi de tamamladık ve artık hazırız.. seni çok ama çok seviyoruz ve kavuşmayı sabırsıklıkla bekliyoruz. Seni çok seven baban ve annen..muckkkkk.

0 yorum:

Yorum Gönder